Imūnsistēma ir organisma aizsardzības sistēma pret dažādām saslimšanām, un tās stiprināšana ir svarīga jebkurā vecumā, jo tā uzlabo gan mūsu fizisko, gan psiholoģisko pašsajūtu.

To stiprināt īpaši svarīgi ir mazuļiem -  bērnam augot un attīstoties nobriest arī imunitāte. Tajā pat laikā jārēķinās, ka bērni ik dienas ir pakļauti dažādām baktērijām, vīrusiem un infekcijām, kas var izraisīt slimības.

Lai stiprinātu imunitāti, svarīga loma ir veselīgam un vitamīniem bagātam uzturam (ar uzsvaru uz dārzeņiem un augļiem), pietiekamai šķidruma daudzuma uzņemšanai, fiziskām aktivitātēm un pilnvērtīgam miegam.

Neizvirzot nevienu no šiem priekšnoteikumiem augstāk par kādu citu, mēs, Laukumi.lv, kā bērnu rotaļu laukumu un sporta/vingrošanas laukumu ierīkotāji pievēršam uzmanību tieši fizisko aktivitāšu lomai imūnsistēmas stiprināšanā.

Regulāras fiziskās un sporta aktivitātes, it īpaši svaigā gaisā, stiprina bērna imunitāti un ir būtisks priekšnoteikums bērna vispārējai attīstībai, tās norūda un veicina viņa fizisko un emocionālo veselību, uzlabo sirdsdarbību, augšanas procesus, izturību. Fiziska slodze samazina ķermeņa tauku daudzumu, uzlabo miega kvalitāti, palīdz uzveikt nemieru, stresu un depresiju. Jo bērns ir fiziski aktīvāks, jo šūnas biežāk atjaunojas un tādējādi tiek stimulēta svarīgu imūnšūnu veidošanās, savukārt imūnšūnām ir izšķirīga nozīme aizsardzībā pret vīrusiem un baktērijām. Turklāt aktīvs dzīvesveids jau bērnībā sniedz lielāku iespējamību, ka tāds tas būs arī ilgtermiņā.

Centieties vairāk pavadīt laiku ar bērniem, spēlēties ar viņiem vai pastaigāties, nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, kā arī ieklausīties viņos. Kaut arī tās būtu tikai 20 minūtes dienā, taču kvalitatīvi pavadītas kopā katru dienu, ar mīlestību un patiesu interesi par sava bērna jūtām un domām! Lai jūsu bērnam būtu stipra imūnā sistēma un līdzsvarota nervu sistēma tagad un nākotnē, viņam jābūt stabilai sajūtai, ka viņš ir mīlēts un jums, vecākiem, svarīgs.

 

 

Mūsu SIA "GoPlay", Laukumi.lv, komanda

ar prieku radīs rotaļu laukumu, lai tas būtu

gan fizisko aktivitāšu, gan bērnu attīstību veicinošs,

bērnudārzos vai skolās, universitātēs vai citās izglītības iestādēs.

 

Seko līdzi mūsu nākamajai tēmai:

""